Budapeszt-Warszawa – wspólna sprawa” – panel węgiersko-polski

"Bruksela może żyć z korupcją, ze służbami specjalnymi w gospodarce, z patologiami postkomunizmu, ale jak się okazuje, bardzo źle znosi sytuację, w której następuje konsolidacja władzy, uzdrowienie państwa" – powiedział europoseł Konrad Szymański w czasie panelu dyskusyjnego poświęconego sytuacji na Węgrzech.

W sobotę [26 marca 2012 roku] po raz siódmy odbył się panel dyskusyjny zorganizowany przez Stowarzyszenie Twórców dla Rzeczypospolitej. Tym razem był poświęcony sytuacji na Węgrzech.

Jego tytuł: "Węgry nadzieją Europy. Budapeszt-Warszawa – wspólna sprawa." Gośćmi panelu byli Laszlo Csizmadia, prezes Rady Porozumienia Społecznego (CET), węgierski politolog Zoltan Kiszelly, prof. Adrienne Körmendy z Wydziału Hungarystyki Uniwersytetu Warszawskiego i radca Ambasady Węgierskiej Imre Molnár. Panelistami polskimi byli: Piotr Semka, Krzysztof Szczerski, Konrad Szymański, Grzegorz Górny.

To spotkanie jest wynikiem zapotrzebowania, które zostało wyrażone na jednym z poprzednich paneli – podkreślił prowadzący Piotr Naimski, przewodniczący Polsko-Węgierskiej Grupy Parlamentarnej – kiedy okazało się, że chcemy dowiedzieć się maksymalnie dużo o tym, co się dzieje na Węgrzech, dlatego, że informacja z Budapesztu jest bardzo ułomna, a często jest to wszystko przekręcone. W dodatku istnieje przeszkoda językowa. Całość tutaj

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *