Węgiersko-rosyjskie stosunki w sferze rolnictwa

Węgierski minister rolnictwa Sándor Fazekas był członkiem delegacji, która towarzyszyła węgierskiemu premierowi Viktorowi Orbánowi podczas jego oficjalnej wizyty w Moskwie.

Podczas pobytu w Moskwie pan Fazekas odbył krótkie spotkanie z jego rosyjskim odpowiednikiem, ministrem ds. rolnictwa Nikołajem Fiodorowem , z którym zgodzili się, że węgiersko-rosyjskie stosunki w dziedzinie rolnictwa rozwinęła się znacząco w ostatnich latach. Wskazywać może o tym fakt, że węgierski eksport do Rosji wzrósł o 28 procent w ciągu pierwszych 9 miesięcy 2013 r., w porównaniu do tego samego okresu w poprzednim roku.

Minister Rozwoju Wsi podkreślił, że jego zdaniem węgierski eksport rolny do Rosji może wzrosnąć jeszcze bardziej, przywołując jako przykłady możliwości eksportu bydła.

Węgierski minister spodziewa się również wizyty ministra Mikołaja Fiodorowa na Węgrzech w najbliższej przyszłości. Zgodnie z oświadczeniem, w czasie jego wizyty na Węgrzech, oczekuje się, że tematami dyskusji będzie agroturystyka i kwestie dotyczące rozwoju obszarów wiejskich. Wskazane zostaną również ramy współpracy rosyjskich republik z okręgami Węgier.

na podstawie: Biura Prasowego Ministerstwa Rozwoju Obszarów Wiejskich

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *