Tak Viktor Orbán walczył z powodzią na Węgrzech

Gdy zalanie jednej trasy w Warszawie powoduje pogłębienie się politycznego kryzysu w polskiej stolicy, ikona prawicy- premier Viktor Orbán od kilkunastu dni w udany sposób zarządza największymi powodziami, jakie w ostatnich latach nawiedziły Węgry. (…)

Jak podaje węgierski rząd, do dziś zostało ewakuowanych 1200 osób z 28 miejscowości na terenie 6 tamtejszych „powiatów”. Zamknięto 44 drogi. Przywódcy konserwatywnego FIDES-u nie tylko nie przydarzyły się wypowiedzi, że „woda się gromadzi i spływa do morza” ani „musimy się przyzwyczaić do nawałnic”, ale od kilkunastu dni zdaje rodakom codzienne raporty z zarządzania akcjami ratunkowymi i w sposób nienachalny, ale efektywny przedstawia komunikaty ze swojej aktywności na Facebooku. Oto przykłady:
Rząd węgierski uruchomił specjalną stronę na Facebooku- Árvíz 2013 Összefogás (Powódź 2013 – narodowa solidarność), gdzie zamieszczane są informacje o akcjach ratunkowych i spodziewanych zagrożeniach.

Jak informuje lewicowy dziennik Népszabadság uruchomiono też specjalną rozgłośnię powodziową – ÁRvíz FM (Powódź FM).

Na dzisiejszej konferencji prasowej, Orbán w towarzystwie burmistrza Budapesztu mówił o koordynacji operacji ochrony przeciwpowodziowej stolicy Węgier. Link do anglojęzycznej relacji na stronach węgierskiego rządu.

fot. FB Viktora Orbana, strona rządu Węgier, za: http://300polityka.pl

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *